Choď na obsah Choď na menu
 


Povolanie: Speváčka, textárka, skladateľka
Vek: 24
Dátum narodenia: 28. 03. 1986
Miesto narodenia: Yonkers, New York, USA
Znamenie: Baran aktuálny horoskop »
Výška: 155 cm

Jej pravé meno je Stefani Joanne Angelina Germanotta narodila sa 28. marca 1986 v New Yorku. Je to americká speváčka a skladateľka talianskeho pôvodu. Jej pseudonym Lady Gaga vznikol podľa názvu skladby od skupiny Queen - Radio Gaga.

Od 4 rokov hrá na piano, v 13 rokoch zložila svoju prvú pesničku, v 17 bola jedným z dvadsiatich detí, ktorým sa pošťastilo učiť sa v newyorskej umeleckej škole Tisch School Of Arts. V roku 2008 vydala svoje zatiaľ jediný album The Fame, kde nájdete hlavne dva jej rádio hity Poker Face a Just Dance.

Lady Gaga je bývalá spolužiačka Paris a Nicky Hiltonovcov (navštevovali rovnakú súkromnú strednú školu s názvom Sacred Heart School na Manhattane) a piesne skladala už aj pre Pussycat Dolls, Britney Spears a New Kids On The Block. Keď bola ešte malé dievčatko, často si prozpěvovala pesničky Cyndi Lauper, Michaela Jacksona, jej otec ju inšpiroval svojimi obľúbenými kapelami ako Roling Stones či Beatles. Ako mladá holka bola veľa divoká - raz ju museli zastaviť členovia ochranky, keď tancovala na stole v nóbl reštaurácii Upper West Side. Už vtedy bolo všetkým jasné, že z nej vyrastie poriadnej číslo.Z mladé holky z talianskej rodiny sa pomaly stávala exhibicionistka, ale predovšetkým všestranne talentovaná textárka a speváčka, ktorá vie urobiť šou na pódiu a dostať ľudí do varu. "Bola som zabávač už ako malé dievča a som zabávač aj dnes" hovorí o sebe Lady Gaga, ktorá si urobila meno v dolnom East Side klubovej scény New Yorku tanečným superhit "Beautiful Dirty Rich". Jej vystúpenie bývajú veľmi odvážna - spieva v bikinách aj iných extravagantných prevlekoch, ktoré vyžadujú odvahu vziať je vôbec na seba.

"Vždy som milovala rock, pop a divadlo. Keď som objavila Queen a Davida Bowieho vedela som že budem speváčka. Až neskôr som si uvedomila ako veľmi ma títo umelci inšpirovali."

 

Obrázok

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.